HEDEF KİTLENİZİ BELİRLEYİN

Hem e-ticarette hem de fiziki mağazada her markanın kendini ve ürünlerini pazarlayabilmesi için müşteri kitlesini bilmesi ve isteklerini belirlemesi gerekiyor.

Ürünlerinizin kimlere hitap ettiğini bulmak ve bu kitleyi anlamak, marka bilinirliğine katkı sağlıyor. Hedef kitleye göre oluşturacağınız strateji ve buna bağlı olarak oluşturacağınız mesajlar, doğru kitlede tanınmanın ve satışlarınızı arttırmanın yolunu açıyor.

Marka kimliğinizi oluşturmaya başlayın ;

Bir marka olabilmeniz için şirketinizinde bir kimliğinin olması gerekmektedir.

Kurumsal bir kimlik yaratmak ve yaptığınız tüm çalışmalarda , sergilediğiniz ve pazarladığınız ürünlerde bunu öne çıkartmanız önemlidir.

Logonuz , sloganınız , sitenizin tasarımı ve iletişim dilinizin kurumsal kimliğinizi yansıtmasına önem vermelisiniz.

Markanıza özel hizmetlerinizin tanıtımını yapın

Marka olma sürecinde reklamlarınıza büyük ölçüde önem vermelisiniz.Şirketinizin ekonomi durumunu  güçlendirmek, marka bilinirliğinizi artırmak ve bir tüketici kitlesi yaratarak marka değerinizi artırabilirsiniz. Markanın değeri arttığında, tüketiciler arasında da markaya karşı olumlu bir izlenim oluşmaya başlayacağı için markalaşma sürecinize yardımcı olur.

Siteniz güvenilir olmalıdır  ;

Sitenizin güvenilir olması için kullandığınız güvenlik sertifikası oldukça önemlidir.  

Müşterilerinizin yaptığı geri dönüşler ve yorumlar oldukça önemlidir. Sizden daha önce alışveriş yapmayan kişiler yorumlara bakıp güvenilir olup olmayacağınızı anlayacaktır. Seçeceğiniz ödeme yöntemleride sitenizin güvenilir olup olmayacağı ile bağdaştırılabilir.Seçeceğiniz sanal pos sistemi güvenilir olmalıdır.

Bir cevap yazın

Email Adresiniz Kesinlikle Paylaşılmıycaktır. Zorunlu Alanları Doldurmalısınız *

Yorum Bırak