Teknoloji çağında dijital dünyanın bir parçası olmamak imkansız.E-Ticaret artık hem müşteriye hemde satıcıya ulaşmanın en kolay yolu. Sanal dünyada satış yapmak da pazarlama yapmak da oldukça farklı ve daha az maliyetli. Tabi sadece maliyet açısından değil müşteri beklentileri açısından da e-ticaret bir zorunluluk gibi görünüyor. E ticaret sitesi kurduğunuz zaman müşterileriniz ürünlerinize 7/24 ulaşabileceği için kar oranınız artacaktır.

E-Ticaret Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Bir firma için en önemli olan şey ürünlerini ve hizmetlerini alıcıya kolay bir şekilde sergileyip satmaktır.

Ürün ve hizmetlerin tüketiciye en yakın olduğu yer sanal dünyadır. Artık herkes fiziksel mağazalardansa sanal mağazalardan alışveriş yapmayı daha mantıklı buluyor.

Şöyle düşünelim insanların en çok geçtiği caddede 7/24 açık bir mağazanız var,  işte tam olarak e-ticaret sitesi size böyle bir avantaj sağlamaktadır.

E-ticaretle yerel olmaktan öteye geçersiniz. Başka pazarlara açılabilir çok daha fazla insana ulaşabilirsiniz.Çok daha az bir maliyle sürekli açık bir mağazanız olmuş olur.

E ticaret sitesi kurarak reklam ve tanıtımlarınızı çok düşük maliyetlerle yapıp çok büyük geri dönüşler alabilirsiniz.

E ticaret sitesi kurarak globalleşebilirsiniz.

Bir e ticaret kurduğunuzda giderleriniz çok düşeceği için kar oranınızı arttırabilir , daha çok kazanabilirsiniz.

Neden e-ticaret sitesi kurmalıyım ?

Fiziksel mağazada olmaktan kurtulun ;

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sadece mağazanın önünden geçenler ile sınırlamayıp yaşadığın ülkeye ve daha fazla potansiyel müşteriye sunabilirsiniz.

Mevcut müşterilerinize sürekli alışveriş yapma imkanı sunun! ;

Mevcut müşterileriniz mağazanızda ki ürünlerinize ihtiyacı olduğu zaman mağazanın mesai saatleri içerisinde değilde online şekilde 7/24 alışveriş yapma olanağı sağlar.

E TİCARET FİZİKİ MAĞAZANIZINDA BÜYÜMESİNE YARDIMCI OLUR

İnternet üzerinden alışveriş yapmak istemeyen kullanıcılarda vardır. Onlar internette ürünlerinizi inceler, fiyatlarına bakar, ürünü almaya karar verir ve imkanı var ise gelip mağazanızdan ürünü almak ister. Veya farklı bir ildeyseniz sizler ile telefonda güven hissi almak ister ve sonrasında alışverişini tamamlar. Birçok sektörde bu önemli bir hacim oluşturmaya olanak sağlar.

Satıcı için;

*Daha geniş kitlelere erişim; yeni pazarlar, yeni müşteriler

*Düşük yatırım ve işletme maliyeti

*Doğrudan müşteriye erişimi

*Güvenli alışveriş

*Prestij

Alıcı için;

*Daha fazla seçenek

*Aradığını hızlı, kolay ve zahmetsiz bulabilme

*Sıfır araştırma maliyeti

*Rahat alışveriş

*Kolay kıyaslama

*Zaman tasarrufu

* Güvenli alışveriş

*Pratiklik