Google Merchant Center Nedir

Google Merchant  Center ,  sitenizdeki  tüm ürünlerin görsel, stok bilgisi,fiyat bilgisi gibi bilgilerin google’a  yüklemeyi  sağlayan bir google hizmet  aracıdır. Google Merchant center  ilk olarak alışveriş reklamlarınızın verebilmeniz için bir şarttır ama  reklamlarınızın performansını arttırmak için kullanabileceğiniz iyi bir araçtır.

Daha anlaşılır bir şekilde anlatmak gerekirse firmanızın bir online satış sitesi var ve  google web sitelerinde ürünleriniz farklı farklı yerlerde görünmesini istiyorsunuz. Sitenizdeki tüm ürünlerin elle tek tek  google ‘a yüklemek zor olduğu için google Merchant center bu işin kolay halidir.  Kısaca google Merchant center ürünlerinizin bilgilerinin bulunduğu yerdir. Ürünleriniz reklamlarını google alışveriş ile reklam yapmak istiyorsanız siteniz de bulunan ürünlerinizi google Merchant center’a yüklemeniz gerekir.

Google merchnat center sayesinde google’ dan alışveriş yapan kişilerin sizin ürünlerinize ulaşabilmesi daha hızlı ve kolay şekilde bulunmasını sağlayacaktır. Google Merchant center ile daha fazla satış yapabilirisiniz. Çünkü ürünlerinizi google merhcant center’a yüklediğinizde google araması yapan milyonlarca kişinin sizin ürünlerinize ulaşabilmesi sağlarsınız. En popüler İki farklı Merchant center kurulum entegrasyonu vardır.

Birincisi ücretli alışveriş reklamları diğer ise ücretsiz alışveriş listeleme ve sponsorlu ücretli alışveriş reklamları kullandığınızda google otomatik olarak üst kısımlarda ve sponsor olarak göstererek müşterilere ulaşabileceğiniz için fazla müşteriye ulaşabilirisiniz. Bunun için tıklama başı ücret alınmaktadır. Bunun için bir bütçe belirlemeli ve bir bütçe ayırıp yapabilirsiniz.  Ücretsiz listeleme ve ücretsiz bir şekilde google alışveriş kısmında  gösterilebilirsiniz  fakat reklamlar ve sponsorlar kısmında çıkamazsınız.

Bu da çok fazla rekabetin olduğu sektörlerde sponsor ve reklam seçeneklerini  seçmek sizin için daha mantıklı olacaktır. Kısaca  Merchant center sitenin kalbi gibidir. Merchant center kurulumu doğru girilmiş ise Merchant centerda ürünlerin başlıkları marka ve gtın numaraları ile popülerlik ve gelir kapısıdır. Merchant center  olmayan bir e ticaret sitesinin bir kurumsal web sitesinden farkı yoktur. Satış yapamaz, müşteriler göremez , gelir elde edemez ve firmanız büyüme yolunda ilerleyemez. Akıllı alışverişin Merchant center dan farkı Merchant center da sadece alışveriş odaklı hem da az bütçe ve çok satış demektir. Ne kadar iyi bir kurlumu , altyapısı ,görünümü ve diğer tasarımlarıyla mükemmel bir site oluşturulsa dahi Merchant center olmadan satış yapmak imkansıza yakındır.

Merchant center kurulumunu kesinlikle işini uzmanı profesyonel bir kurum veya kuruluş tarafından yapılması gerekmektedir. E ticaret başladığında Merchant center sizin en büyük yardımcı ve destekçiniz olacaktır. İşte bu sebepten dolayı işinin uzmanı olan Haznen Yazılım ile yapmanız sizin tercihiniz bakımından daha yararlı olacaktır. Çünkü doğru bir Merchant center kurulumu  yapılmadığında veya yanlış yapıldığında  satış yapmanız neredeyse imkansızdır. Hanzen Yazılım ise yaptığı google Merchant center kurumları ile işinin uzmanı haline gelmiştir. Haznen Yazılım sizin için google Merchant center kurulumunu site ile birlikte yapmaktadır. Bu sayede hiçbir şekilde uğraşmadan Haznen Yazılım sayesinde doğru ve düzgün bir şekilde halledilmiş olacaktır. Bu sayede satış oranınıza, müşteriye ulaşma hızınıza ve daha hızlı büyümenize olanak sağlar.

Google Merchant Center ile;

Ürünlerinizi google’a yükleyerek alışveriş yapan müşterilerinizin arama sonuçlarında sizi görmesini sağlayabilirsiniz,

Ürünlerinizi istediğiniz zaman düzenleyebilir, silebilir ve güncelleyebilirsiniz,

İyi stratejilerle daha fazla satış yapabilirsiniz,

Ürünlerinizi internet ortamın da nasıl göründüğüne bakabilirsiniz,

Google alışveriş reklamlarını etkili bir şekilde kullanabilirsiniz,

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz,

Sitenizde sattığınız ürünleri tüm haliyle google’a yükleyebilirsiniz,

İşletme bilgilerinizi alışveriş reklamlarında görünen adınızı, site url’nizi belirleyebilirsiniz,

Ekstra arka plan da adres ve telefon bilgilerini de ekleyebilirsiniz,

Reklamlar için sitenizin logosunu yükleyebilirsiniz,

Alışveriş kısmına girdiğiniz tüm ürünlerin tek tek ürün bazlı durumunu görebilirsiniz.

Google Merchant Center için gereken ürün bilgileri;

Ürünün adı: Sitenizde ki satılan ürünün ad

Ürünün ıd: sitenizde ki her ürün için farklı ürün numarası

Ürünün url: Sitenizde ki ürünün linki

Ürünün fiyatı: Sitenizde ki ürünün fiyatı

Ürünün resmi: Sitenizde ki resmin url bağlantısı

Ürünün durumu: Sitenizde ki ürünün ithalatçı mı yoksa Türkiye garantili mi olduğu

Ürünün stok durumu: Sitenizde ki ürünün stok durumu

Ürünü kategorisi: Sitenizdeki ürünün hangi kategoride olduğu

Ürünün GTIN bilgileri: Sitenizde ki ürünün ticari numarası

Ürünün kargo bilgileri: Sitenizde ki ürünleri hangi kargo ile ulaştırdığınız

Bir cevap yazın

Email Adresiniz Kesinlikle Paylaşılmıycaktır. Zorunlu Alanları Doldurmalısınız *

Yorum Bırak