Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Neden Kullanmamalısınız?

E ticaret günümüzde etkili bir şekilde kullanılmaya başlandı. Firmalar e ticaret ile internet üzerinden para kazanmaya başladı. E ticaret ile birlikte e ticaret alt yapısı yapan firmalar da çoğalmaya başladı. Firmaların bazıları ücretsiz e ticaret yazılımı ile bazı firmalar ise ücretli e ticaret yazılımı kullanmaktadır. Ücretsiz ve ücretli e ticaret yazılımı kullanan firmaların dezavantaj ve avantajları vardır. Fakat ücretsiz e ticaret yazılımlarının dezavantajları daha fazla olduğu için kullanmamalısınız.

Gerekli alt yapının tam olarak sağlanamaması

E ticaret siteleri çok trafik olan sitelerdir. Birçok alanda hizmet ve ürün çeşitliliği olduğu için e ticaret sitesi kullanacak firmalara için iyi bir alt yapı olması gerekir. Ücretsiz e ticaret sitesi alt yapısı kullanan firmalar için gerekli alt yapılar yeterli olmamaktadır. Alt yapının iyi olmaması müşterilerin siteye bağlanma, yavaşlama gibi birçok sorun ile karşılaşılacaktır. Bu nedenle site yavaş olduğu için müşteri kazanma da yavaş olacaktır. Google sıralaması sitenizin hemen çıkma olasılığı için google sıralamanız düşecektir. Bu da diğer firmaların önüne geçmesine olanak sağlayacaktır.

Sertifika problemi

E ticaret sitesinin en önemli şeylerden birisi de sertifikalardır. E ticaret sitesinde sertifika müşterilerin daha güvenli alışveriş yapmasını ve ödeme bilgilerinin daha güvenli olmasını sağlar. Ücretsiz e ticaret sitelerinde de bu konuda problem yaşanmaktadır. Ücretsiz e ticaret sitesi kullanılan sertifikalar müşterilerde güven problemi yaşatır ve alışveriş süreci olumsuz etkilenir. Bu nedenden dolayı en iyi e ticaret yazılımlarında sertifika problemleri yaşanmamaktadır.

Tasarım problemi

E ticaret sitelerinde müşteriler özellikle sitenin tasarımına dikkat ederler. Sitenin tasarımı daha güvenli görünmesi müşterilerin alışveriş yapma oranını yükseltir. Ücretsiz alt yapılı e ticaret sitelerinde tema özellikleri tam kullanılmadığı için tasarıma daha fazla emek harcanır. Ücretli e ticaret sitelerinde tema problemi olmamakla beraber daha hızlı bir şekilde oluşturulması ve daha fazla müşterinin alışveriş yapmasını sağlar.

Güvenlik araçları

Ücretsiz e ticaret sitelerinde güvenlik açığı olduğu için firmalarda güvenlik açığı ile karşılaşacaktır. Sitede oluşacak bir güvenlik açığı e ticaret sitesinde kolay bir şekilde girilmesine ve sitenizin kısa sürede hacklenmesine sebep olur. Bu sebeple müşterilerin bilgilerinin sızdırılması ve bu sebepten firmanızın müşterilerle problem yaşamanıza sebep olacaktır.

Analiz problemi

E ticaret sitesi olan firmanın karar almadan önce dönüşümleri izlemesi gerekmektedir. Fakat ücretsiz e ticaret sitesi kullanan firmalar dönüşümleri izleyememektedir. Bunun sebebi ise ücretsiz olarak kullandıkları alt yapıların gerekli bilgileri bulundurmaması ve bunu firmalarla paylaşmayı bırakmaktadır.

Destek problemi

Ücretsiz e ticaret alt yapılarında internet siteniz ilgili destek alabileceğiniz bir sistem yoktur. Bu sebepten dolayı sitenizde oluşacak problemlerle ilgili internette araştırma yapmanız ve bu araştırma sonucunda deneme yanılma ile problemleri çözmeniz gerekecektir. Ücretli e ticaret alt yapısı kullanırsanız çalıştığınız firma ile 7/24 yardım alabilirsiniz. Bu sebepten dolayı ücretli e ticaret alt yapısı daha kullanışlı olacaktır.

Uygun fiyatlar ile e ticaret yazılımı ya da en kapsamlı e ticaret yazılımı yapan Hanzen Yazılım ile tüm hizmetlerden yaralanarak başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Email Adresiniz Kesinlikle Paylaşılmıycaktır. Zorunlu Alanları Doldurmalısınız *

Yorum Bırak